První táborový deník

|

Cesta do tajemné osady Carancas

Po první polovině tábora se ozýváme s táborovým deníkem. Naše dobrodružství začalo hned poté, co jsme plni nadšení a očekávání, dorazili do vzdáleného Peru. Tam nás čekalo vřelé uvítání od profesora Cornélia, který zde již delší dobu vedl výzkum a potřeboval právě nás odborníky, aby mu pomohli s tajemným objevem. Hned bylo jasné, že jde o něco zcela mimořádného. Poté, co jsme se všichni vzájemně seznámili, tak jsme se pustili do práce. Profesor nás zavedl do tajemné hrobky s chodbičkami ústící neznámo kam. Strastiplná průzkumná výprava nás však zavedla do záhadného světa indiánů. Z ničeho nic jsme se ocitli uprostřed indiánské vřavy. Profesor nezahálel a hned se sblížil s místním indiánským šamanem. Prvotní indiánskou nevlídnost vystřídalo přátelské souznění. Indiánská osada má jméno Carancas a my jsme se velice těšili na prozkoumávání indiánského světa.

Zjistili jsme však, že mapa Carancasu ukazuje jen jeho nejbližší okolí. Dál od osady se údajně nic nenachází. To nás ale nezarazilo a přes varovná slova šamana jsme se pustili do objevování okolí. Díky místnímu indiánskému vizionáři, který zdejším indiánům pomohl rozpomenout si na jejich původ mimo osadu, jsme objevovali svět za hranicemi Carancasu. Postupem času se nám odkryli další části mapy.

Nastal ale problém. Čím více času trávíme v tomto záhadném světě, tím více začínáme pociťovat vyčerpání. Šaman nám sice každý večer v rituálu dodával životní energii v podobě tekutiny s názvem Aqua Vitae. Po hrníčcích jsme ji dolévali do velkých odkapávacích hodin. Bylo ovšem jisté, že bychom zde delší dobu nevydrželi. Proto bylo nezbytně nezbytně nutné hledat únik z tohoto světa. Kouzelná mapa nám odhalila cesty ke třem branám. Bylo tedy třeba se rozdělit na tři průzkumné skupiny a vydat se na třídenní putování. Po zdařené předlouhé cestě jsme úspěšně nalezli všechny brány a mohli jsme s úlevou projít zpět do prosluněného Peru. Po zdařeném úniku samozřejmě následovala legendární oslava. Nyní zbývá jen doufat, že nás již čeká pouze poklidné, ničím nerušené, pokračování výzkumu na profesorových vykopávkách a že krásné počasí které nás doposud doprovázelo, vydrží i nadále.